Coś, co wkurza nas na drogach

Odpowiednie zachowanie na drodze jest szczególnie istotne, w sytuacji, kiedy chcemy żyć z innymi uczestnikami ruchu na drodze. Kultura jest ważna, również na drodze, gdyż dzięki temu możemy uniknąć ośmieszania się i tego, że nasz drogowy wyczyn zostanie wrzucony do sieci przez osobę, która postanowi nas w ten niecodzienny sposób „uświadomić”. Te zasady dotyczą zarówno osób prowadzących samochody osobowe, jak i osób zajmujących się przewozem towarów i materiałów. Szczególnie w ich przypadku właściwa kultura na drodze jest wskazana, gdyż mają one często mało pozytywną opinią.

Wystarczą drobne rzeczy, ja zwyczajne nie utrudnianie podróżowanie po drogach by poczuć się lepiej. Postępujemy tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani na drodze. Z tego powodu nie powinno się wyprzedzać na siłę, szczególnie, kiedy znajdujemy się w kolumnie pojazdów, jak również podczas trudnych warunków jazdy (opady deszczu, śnieg). Dodatkowo stwarzamy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu, co może się niekiedy skończyć mandatem nałożonym przez policję.

Nie powinno się również utrudniać innym jazdy, chociażby przez uniemożliwienie im zmiany kierunku jazdy. Idąc tą myślą warto pamiętać, że nie powinno się również zastawiać wyjazdów z posesji. Tak niekiedy dzieje się właśnie z samochodami dostarczającymi towary do sklepów. Może to spowodować naprawdę duże nieprzyjemności i nieporozumienia. Z tego powodu wiele bram ma tabliczki opisane, jako „nie zastawiać. Brama wjazdowa”, „prosimy nie zastawiać. Brama wjazdowa”.

Na sam koniec coś co wkurza wszystkich, począwszy od osób z samochodów osobowych, po ciężarowe, kobiety i mężczyzn. Oczywiście chodzi o parkowanie, gdy samochód parkuje na dwóch, lub co gorzej nawet na trzech miejscach. Bardzo często, typowi cwaniacy wychodzą z założenia, że gdy oni coś robią to jest to OK, gorzej, gdy sami są świadkami takiej sytuacji. I szczególnie te ostatnie są „bohaterami”, filmików oraz zdjęć trafiających na internetowe strony. Tego z kolei każdy kierowca raczej wolałby uniknąć.

Jeżeli będziemy postępować właściwie wobec innych uczestników ruchu, z pewnością nie zostaniemy zbesztani przez innych uczestników ruchu, zaś towary i osoby przewożone trafią we wskazane miejsce.